O lektorce

Jmenuji se Petra Sochorová, mám tři děti - Valentýnku (2010), Vašíka (2012) a Gábinku (2017).

Studium

Angličtinu jsem vystudovala na Filozofické fakultě UP Olomouc. Po ukončení studia v roce 2003 jsem odjela na půlroční pracovně-studijní pobyt do Austrálie. Kromě toho jsem pracovala jako au-pair v Anglii a Lichtenštejnsku a jako dobrovolník v USA a na Islandu. V roce 2007 jsem získala mezinárodní jazykový certifikát CPE (Certificate of Proficiency in English).

 

Výuka angličtiny

Angličtinu jsem začala vyučovat již během studia na vysoké škole. Učila jsem v několika jazykových školách (např. Lingua Centrum, Skřivánek) a ve firmách. Zároveň jsem se věnovala i překládání a tlumočení. Po narození dcery jsem se začala více zajímat o výuku nejmenších dětí, absolvovala jsem s ní dva pobytové kurzy GoKids English a posléze i roční kurz angličtiny pro batolata s rodilou mluvčí. V roce 2013 jsem se stala nezávislou certifikovanou lektorkou programu GoKids® a Baby Signs®.

Jak jsem se stala lektorkou

Ke kurzům GoKids English jsem se dostala přes znakování pro miminka a batolátka programu Baby Signs®, pro které jsem se nadchla krátce po prvním porodu. Když byly dceři dva měsíce, zúčastnila jsem se Semináře pro rodiče a o necelý rok později jsme začaly chodit do kurzu Znakování se zpěvem a hrou. V té době už dcera trochu znakovala (hlavně slovo „mlíčko“, to dokonce obouruč) a po pár týdnech od zahájení kurzu začala přidávat další znaky.

K prvním narozeninám jsem dceři koupila sadu k výuce angličtiny GoKids English a začaly jsme se společně dívat na znakující Batoláčky a medvídka BeeBo™. Většinu znaků z DVD brzy zařadila do svého repertoáru a navíc jsem si po nějaké době všimla, že znaky ukazuje ještě před tím, než se na obrazovce objeví obrázky. Díky znakování jsem tedy zjistila, že rozumí více než 30 anglickým slovům, a to ji v té době bylo teprve 15 měsíců a ani jsme nechodily do žádného kurzu angličtiny. Je pravda, že jsem na ni občas mluvila anglicky už dříve, ovšem do té doby to bylo hodně nepravidelné a hlavně jsem neměla žádnou zpětnou vazbu, že mi dcera rozumí.

Chtěla jsem proto přihlásit dceru od nejbližšího školního roku do kurzu GoKids English, ale bohužel jsem zjistila, že v Olomouci tyto kurzy nikdo nenabízí. Rozhodla jsem se tedy, že tuto "mezeru na trhu" vyplním já sama  a po narození druhého dítěte jsem si udělala certifikaci na programy Baby Signs a GoKids English 0-3. V únoru 2014 jsem otevřela první kurz GoKids English pro děti do 3 let a o rok později jsem si pak certifikaci doplnila o kurzy GoKids English 3-6.

Kontakt

FirstWords Mošnerova 9
Olomouc
77900
776 326 251 petra.sochor@gmail.com